Найбільша колекція анімаційних персонажів з пластиліну
Одну веселу казку, а може і не казку, але завжди веселу і точно не одну, здатні розповісти забавні звірята, яких придумав талановитий український орнаменталіст і автор проекту персонажів «Tartoniks» харків'янин Ельчин Оруджев. Під його вмілими руками оживають в тривимірних пластилінових тілах фантастичні і зворушливі герої з планети Тартонія. Отримують імена, характери, голоси, звички, переживають свої історії, які потім стають сюжетами мультиків для дітей.
Найбільша булава з тіста
Що то за зброя – булава з хлібу? Але дайте їй добре зачерствіти, і вона вже нічим не поступиться залізній. А надто – рекордна козацька булава, випечена до ювілею міста Жовті Води Дніпропетровської області.
Найдовший буріто
Коли у Мексиці вперше здогадалися загортати подрібнену їжу в коржі тако, нова страва отримала назву «буріто» (що значить іспанською «віслючок»), бо вона нагадувала в’юки, якими навантажували цих тварин. В Харкові ТРЦ «Караван» влаштував свято такого довжелезного бурітто, якого зміг би перевезти не віслюк, а вантажівка.
Відтворення найвищої ноти свисткового регістру
Надвисокі ноти, які киянка Світлана Подякова може взяти голосом, схожі на мову дельфінів. Мабуть, вона могла би з ними спілкуватися. Знаючи, що голосовий діапазон вокалістки C3-A7(B7), із студії звукозапису, де мав встановлюватися рекорд, обачно прибрали всі скляні вироби, щоб не тріснули від резонансу, а також нервових співробітників.
Найдорожча шахтарська каска
У принципі, таку каску міг би собі дозволити середньостатистичний український шахтар. Але тільки збираючи на неї всю свою зарплату більше п’яти років.
5632 гривні – такою була середня зарплата шахтаря у той час, коли дизайнер-ювелір із Донецька Тетяна Калюжна отримувала Сертифікат про рекорд України як автор найдорожчої шахтарської каски оціночною вартістю 43 000 доларів. За сьогоднішніми цінами стільки коштують 21,5 тисяч звичайних шахтарських касок.
Найважча варена ковбаса
Про ковбасу, яку презентувало підприємство ТОВ «Забіяка» на фестивалі вуличної їжі в Луцьку, можна сказати лише одне – така ковбаса на дорозі не валяється. А якби валялася, то перекрила б увесь рух, адже 5 м 5 см завдовжки і 30 см завтовшки – то вам не жарт. І прибрати з дороги ці 463 кілограми 200 грамів відбірної свинини, яловичини, курятини та сала було б украй важко. Хіба що з’їсти на місці, як насправді й відбулося. А можете уявити собі кота, який наважився б цю ковбасу вкрасти?…
Наймассовіша дегустація пирога з гарбузовою начинкою
«Ходить гарбуз по городу, питається свого роду: «Ой, чи живі, чи здорові всі родичі гарбузові?» - саме так починається один відомий український вірш про славнозвісний гарбуз. І не дарма! Бо з давніх давен ще наші прадіди готували різні корисні страви з гарбуза, передаючи рецепти смачної української кухні із покоління в покоління.
Мінімальна висота бейсджампінгу
“Швидше, вище, сильніше” – вже застаріло. Зараз популярно: “Небезпечніше, крутіше, ризикованіше”. Особливо, якщо йдеться про бейсджампінг – стрибки з парашутом з надмалих висот. Бейсери люблять кидатися вниз з індустріальних споруд, як-то мости, хмарочоси, будівельні крани, тощо.
Найдовший петриківський розпис
Петриківським розписом увінчалася навіть Прага. Щоправда, не чеська, а українська. Найбільший в Україні молочно-товарний комплекс «Петриківське молоко», що розташований в селищі Нова Прага Олександрійського району на Кіровоградщині, прикрасилося найбільшим петриківським орнаментом завдовжки 218,8м метрів.
Найбільший тризуб, викладений тілами людей на Говерлі
Для встановлення цього рекорду на найвищу вершину країни піднялися три десятки українців зі Сходу та Заходу. Одна половина представляла Харків, яку вів за собою Роман Веприцький, інша - селище Міжгір`я на Закарпатті, яке спрямовував Василь Щур. Підйом проходив під гаслом «Схід і Захід разом!», тому кожна група підіймалась із «свого» боку.
Найбільші палаючі літери
Вогонь – основа купальських обрядів. Можливо, що й сучасний молодіжний вислів «запалювати», тобто завзято щось відзначати, походить від тих вогняних свят. Принаймні мешканці міста Змієва на Харківщині «запалюють» на Івана Купала вже не перший рік.
Незавершений рекорд Артема Козакова
Киянину Артему Козакову глядачі та журі шоу «Україна має талант» аплодували стоячки, коли він уподовж 4 годин качав прес 15009 разів. Високо піднявши титул рекордсмена України, він пообіцяв наступного разу побити власний же рекорд. А через пару місяців зателефонував експертам і повідомив: тренуюсь качати прес за один підхід 20000 разів! Він любив говорити: «Успіх завжди зі мною!» Його яскраве життя несподівано обірвалося в 33 роки. Він завжди буде серед нас кращим. Досягнення рекордсмена Артема Козакова назавжди вноситься до Національного Реєстру Рекордів України.
Найдовша циркова кавалькада
Слово «кавалькада» того ж походження, що й «кавалерія». Коні на вулицях давно стали анахронізмом, проте циркові традиції непохитні. Кавалькада цирку Кобзов спричинила фурор на вулицях Одеси. У ній взяла участь рекордна кількість циркової техніки: 31 багатотонажна фура, 76 автомобілів, мотоциклів і велосипедів, а очолили колоні круті байкери з прапорами цирку Кобзов.