Новий сайт знаходиться за web-адресою: www.nationalrecords.world

Найдовший ланцюг із пластових хусток

Мистецтво та СМІ

 

Рекорд

skauti platki519 серпня 2012 року у Львові встановлено новий рекорд – «Найдовший ланцюг із пластових хусток», який скаути присвятили 100-річчю організації «Пласт». На Ювілейну міжкрайову пластову зустріч з’їхалося понад 2 000 скаутів різних поколінь не лише з України, а й з інших країн світу - з Америки, Австралії, Аргентини, Канади та Німеччини.Саме у місті Лева сторіччя тому українські скаути склали першу пластову присягу. Тоді це був десяток юнаків, зараз скаутів – майже сорок тисяч. Серед відомих українських пластунів є історичні постаті – Роман Шухевич, Степан Бандера, Олег Ольжич, Любомир Гузар й інші видатні особистості.
На святкову пластову зустріч до Львова з’їжджалися сім’ями, у яких усі – від діда до онука – пластуни. Найстаршому з присутніх на святі пластуну виповнилося 76 років, наймолодшому – щойно виповнився один рік. Усі вони пройшли традиційним святковим маршем центром Львова під спів патріотичних пісень.
Юнаки та юнки в традиційному пластунському вбранні та з прапорами у руках вишикувалися у довжелезний ряд довкола площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку для встановлення національного рекорду. До них приєдналися й представники старших поколінь пластунів. Таким чином усі 712 пластунів, попри вік та статус, зняли із шиї пластові хустини, і з’єднали їх у символічний ланцюг в єдину
линву. Тим самим пластуни не лише встановили новий рекорд України, а й символічно зобразили єдність пластунської родини різних поколінь.
Довжина ланцюга із зв’язаних пластових хусток становила 392 м 30 см.
Рекорд став кульмінацією ювілею, до встановлення якого змогли долучитися представники з кожного пластового округу, станиці, куреня. Пластуни, скаути, харцери, – у різних країнах вони носять різні назви, відрізняються і кольорами уніформи, але поділяють єдині цінності: здорове дозвілля та національно-патріотичне виховання. Українські пластуни нині найчисельніша та найдавніша організація у світі.

 

Фотографии

 

 

 

 

Пошук рекордів

March 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2