Найдорожча шахтарська каска
У принципі, таку каску міг би собі дозволити середньостатистичний український шахтар. Але тільки збираючи на неї всю свою зарплату більше п’яти років.
5632 гривні – такою була середня зарплата шахтаря у той час, коли дизайнер-ювелір із Донецька Тетяна Калюжна отримувала Сертифікат про рекорд України як автор найдорожчої шахтарської каски оціночною вартістю 43 000 доларів. За сьогоднішніми цінами стільки коштують 21,5 тисяч звичайних шахтарських касок.
Найважча варена ковбаса
Про ковбасу, яку презентувало підприємство ТОВ «Забіяка» на фестивалі вуличної їжі в Луцьку, можна сказати лише одне – така ковбаса на дорозі не валяється. А якби валялася, то перекрила б увесь рух, адже 5 м 5 см завдовжки і 30 см завтовшки – то вам не жарт. І прибрати з дороги ці 463 кілограми 200 грамів відбірної свинини, яловичини, курятини та сала було б украй важко. Хіба що з’їсти на місці, як насправді й відбулося. А можете уявити собі кота, який наважився б цю ковбасу вкрасти?…
Наймассовіша дегустація пирога з гарбузовою начинкою
«Ходить гарбуз по городу, питається свого роду: «Ой, чи живі, чи здорові всі родичі гарбузові?» - саме так починається один відомий український вірш про славнозвісний гарбуз. І не дарма! Бо з давніх давен ще наші прадіди готували різні корисні страви з гарбуза, передаючи рецепти смачної української кухні із покоління в покоління.
Найдовший петриківський розпис
Петриківським розписом увінчалася навіть Прага. Щоправда, не чеська, а українська. Найбільший в Україні молочно-товарний комплекс «Петриківське молоко», що розташований в селищі Нова Прага Олександрійського району на Кіровоградщині, прикрасилося найбільшим петриківським орнаментом завдовжки 218,8м метрів.
Найдовша циркова кавалькада
Слово «кавалькада» того ж походження, що й «кавалерія». Коні на вулицях давно стали анахронізмом, проте циркові традиції непохитні. Кавалькада цирку Кобзов спричинила фурор на вулицях Одеси. У ній взяла участь рекордна кількість циркової техніки: 31 багатотонажна фура, 76 автомобілів, мотоциклів і велосипедів, а очолили колоні круті байкери з прапорами цирку Кобзов.
Найбільша кількість світлин відвідувачів однієї кав’ярні
Так уже повелося, що кожен, хто приїздить до Львова, фотографується в цьому чудовому місті скрізь, де тільки зможе. А от кав’ярня «Львівська мануфактура кави» (директор Віра Дума) навпаки – сама фотографує своїх відвідувачів, а знімки ретельно колекціонує.
Найбільша колекція фігурок слонів
До харків’янина Романа Веприцького не треба приставати зі словами: «Ну купіть слона!» Бо він їх і без того купує активно, багато і з задоволенням. На момент фіксації рекорду назбирав аж 3546 слонів, слоників і слоненят – глиняних, дерев’яних, кістяних, пластмасових, скляних та з інших відомих і невідомих матеріалів.
Найдовший орнамент вишивки на бруківці
У Сумах на День вишиванки винайшли новий вид мистецтва – вишивання по бруківці. А й справді: тротуарна плитка схожа на канву для вишивання. І чому б не перенести малюнок з одного на інше?
Найдовша фарширована риба
«Скажіть, фаршировану рибу ви їсте ложкою чи виделкою? – Ой, мне все равно, лишь бы да!» Персонажа цього одеського анекдоту зрозуміє кожен, хто відвідав «Таки-да! - фест» - фестиваль днів Одеси в Києві.
Наймасовіша одночасна шлюбна церемонія
Відома російська прикмета про те, що в «має» одружитися, - все життя маятись, в Україні не спрацьовує. В «має» може й не можна, а в травні - цілком безпечно! Принаймні, перспектива маятися не злякала жодну з 24 пар, які стали учасниками рекорду на Міжнародний день сім’ї в Харкові. Якщо й довелося комусь «маятися», то це організаторам заходу – комунальному підприємству «Щасливе місто».
Найдовша барна стійка
Коли дівчина танцює на стійці бару, це означає, що свято вдалося. А тепер уявіть, як на барній стійці запалюють одночасно 50 дівчат! Чи було десь таке – невідомо, але запросто могло статися у закарпатській здравниці «Термальні води Косино».
Наймасовіший одночасний запуск побажань на повітряних кульках
Мешканці міста Старобільська на Луганщині бачили війну на власні очі. На підтримку своїх ровесників, юних старобільчан, діти з усієї України надіслали на аркушах із шкільних зошитів листи: «Ми із західної України. Ми віримо, що мир повернеться на нашу землю», «Ми з Волині. Україна – єдина!», «Ми зі Львова. Запрошуємо вас в гості»…
Найдовший орнамент з гравію
Зона відчуження Чорнобильської АЕС уявляється похмурим і занедбаним місцем. А насправді там працюють позитивні і життєрадісні люди, які встигають і важливу роботу виконати, і робочу територію прикрасити.